Cryptocurrency Prices today, Charts And Market Capitalizations |Ty gia Coin logo Cryptocurrency Prices today, Charts And Market Capitalizations |Ty gia Coin logo
Coin Turk 2021-09-18 07:42:03

Rusya’dan Kripto Para Birimi Adına Düzenleyici Adım!

Yerel raporlara göre Rusya Merkez Bankası, şüpheli faaliyetlerle mücadele etmek amacıyla bazı dijital para işlemlerini engellemek de dahil olmak üzere ülkedeki dijital para işlemi faaliyetindeki artışı önlemek için adımlar atacak. Rusya’dan Engelleyici Adımlar Rusya Merkez Bankası, potansiyel olarak şüpheli dijital para birimi ödemelerini belirlemek için yerel bankalarla yakın çalışmaya başladı ve “heyecanlı” Bitcoin alımlarını önlemek için dijital para borsalarına gönderilen ödemeleri durdurma talimatı verdi. Rusya Merkez Bankası Birinci Başkan Yardımcısı Sergey Shvetsov bahsi geçen önlemlerin, yatırımcılara daha fazla koruma sağlamak için tasarlandığını ve dijital para piyasasının “sıfırlanma” risklerini ve bunun yatırımcılar üzerindeki etkisinin altını çizdiğini söyledi. Bu hamle bankaların, kripto para borsaları ve diğer dijital varlık hizmetlerini içerenler de dahil olmak üzere belirli işlem türlerine daha fazla dikkat etmeleri için merkez bankası tarafından yayınlanan önceki bir direktifin ardından geliyor. Rusya ve Kripto Para Birimleri Merkez bankası, yerel bankalardan bazı müşterilerin hesaplarının bloke edilmesinin yanı sıra şüpheli işlemlere karıştığından şüphelenilen kredi kartları ve e-cüzdanların bloke edilmesini talep etti. Tespit kriterleri arasında, merkez bankasının şüpheli hesapların ana aktörlerinden biri olarak belirlediği belirli bir cüzdana gönderen ve alıcı sayısı da yer alıyor. Yapılan açıklamalara göre günde 10’dan fazla farklı alıcı ödeyici veya ayda 50’den fazla kişi olması incelemeye tabi olmalıdır. Rusya Merkez Bankası’nın bunu Rusya içinde büyüyen bir sorun olarak tanımlamasıyla birlikte, kripto para biriminin yasa dışı kullanımlarını engellemek amacıyla yeni öneriler getiriliyor.

Read the Disclaimer : All content provided herein our website, hyperlinked sites, associated applications, forums, blogs, social media accounts and other platforms (“Site”) is for your general information only, procured from third party sources. We make no warranties of any kind in relation to our content, including but not limited to accuracy and updatedness. No part of the content that we provide constitutes financial advice, legal advice or any other form of advice meant for your specific reliance for any purpose. Any use or reliance on our content is solely at your own risk and discretion. You should conduct your own research, review, analyse and verify our content before relying on them. Trading is a highly risky activity that can lead to major losses, please therefore consult your financial advisor before making any decision. No content on our Site is meant to be a solicitation or offer.